top of page

עקרב, גדי, דגים - מי מתסכל אותכם?


יש אנשים שלא באים לנו בטוב. מה לעשות? לא כל אחד מתאים לנו.

זאת עובדה פשוטה ולא צריך להיות גאון הדור כדי לדעת זאת.

אבל יש מנגנון שעובד מאחורי העניין הזה, ולאסטרולוגיה יש הסבר פשוט שנגיע אליו בהמשך.

יש שיגידו שהפכים נמשכים, אני אומר שיש בזה משהו אבל לטווח ארוך אני אומר שזה מתיש.

כמה כבר אפשר להתווכח עם מי שרואה בדיוק הפוך ממך? כמה אפשר לנסות לשכנע את הצד השני שאתם צודקים? איזו מלחמה מעייפת זאת, ובשביל מה? הרי תמיד כל מה שתגידו, הצד השני יגיד הפוך, אבל הוא באמת רואה הפוך כי הוא נמצא בצד הנגדי! כמו שיושבים בשולחן אחד מול השני, אני תמיד אראה את מי שיושב מולי תחת רקע מסוים וזה שיושב מולי יראה אותי ואת מה שנמצא מאחורי תחת רקע אחר כי מה לעשות הרקע והנוף באמת שונים משני הכיוונים.

אבל יש הפכים שיגידו אוקי, אין לי בעיה, אני מוכן לקבל את מה שהצד השני אומר, אני מוכן להתגמש ולו בכדי לראות את הצד השני נהנה כי זה יעשה גם אותי מאושר. במצב כזה הפכים - מנוגדים הופכים להפכים - משלימים כי כל צד מבין שלצד השני יש תכונות שלו אין, ודרך ההתפשרות נוצרת העצמה הדדית והפיכה לאחד שלם.

אבל יש מצבים אחרים שלא משנה מה נעשה, הנוכחות של אותו אדם גם אם היא מושכת אותנו פיזית רגשית או מנטלית, תגרום לנו לתסכול רב ונרגיש לא טוב עם עצמנו. ויש מקרים שגם לא נדע להסביר למה זה קורה, אנחנו פשוט נרגיש לא נוח, או חוסר מזל עם אותו אדם כי זה עובד בצורה לא מודעת עלינו, ובדיוק לשם כך התכנסנו בפוסט הזה כדי להסביר הסברים ולתת דוגמאות מה עומד מאחורי כל העניין המתסכל הזה:

עקרב

המזל שהכי לא בא בטוב למזל עקרב הוא מזל מאזניים. עקרב אוהב לתפוס צד, הוא רואה או שחור או לבן וצריך לתפוס צד אחד. העקרב יודע שברגע שתפסת צד ולא משנה איזה צד זה, יש לך הגדרה ואפשר להתייחס אליך. עקרבים אוהבים שהדברים מוגדרים וברורים. כשעקרב נפגש עם מאזניים הוא יחוש אי נוחות גדולה כי המאזניים רואה תמיד את שני הצדדים, ובגלל התכונה הזאת קשה לו להחליט. בשביל העקרב זה אור אדום וסכנה איומה. לא החליט = לא להיות מוגדר = חוסר קיום = איבוד שליטה = הרס וחורבן. העקרב נכנס לסטרס כשהוא מרגיש שאין לו יכולת הכרעה. זה מצב מתסכל ובלתי ניסבל עבורם. מאחר וקשה למאזניים להחליט, הם חייבם להתייעץ עם אחרים מה שהופך אותם לתלותיים בדעות אחרות. מבחינת העקרב זה מצב איום ונורא, מאחר והם לא מעוניינים להתייעץ עם אף אחד כי זה יחשוף את הדילמות שלהם וזה מיד יראה על חולשה וחוסר שליטה במצב והם בכלל סודיים אז מה פתאום שאחרים ידעו מה מעסיק אותם? ודבר נוסף הוא שאם יש משהו שהעקרב לא יכול לסבול זה להיות תלותי במישהו אחר. למאזניים לעומתם מה אכפת אם העקרבים מחליטים ותופסים צד? זה מצוין עבורם. מישהו סוף סוף שם להם סוף לדילמות והחליט עבורם. אבן גדולה נגולה מעל ליבם. לכן המאזניים לא יצאו מתוסכלים אף פעם מהעקרב אלה להפך.

סרטן

המזל שהכי לא בא להם בטוב הוא מזל תאומים. הסרטנים צריכים ביטחון רגשי ושייכות, והתאומים סקרן ואוהב להכיר מלא אנשים חדשים ולהיות בכל מקום. הוא לא שייך לאף אחד. היום הוא פה ומחר הוא שם. יש בין המזלות משיכה גדולה כי התאומים מושך את הסרטנים מבחינה אינטלקטואלית, אבל רגשית הסרטן יחווה חוסר יציבות ויהיה אומלל בגללו. לתאומים לא יהיה סבלנות לסצנות הקנאה והחשדנות הסרטנית, והוא יאבד עניין ויעלם כשהסרטן יתחיל עם הציניות והעקיצות, או יותר גרוע - ישתוק ויתן לתאומים להרגיש אשם ולא בסדר. אבל התאומים לא נפגע ולא מתרגש מזה כל כך ופשוט ממשיך הלאה, מי שנפגע הם הסרטנים הרגישים שחשים שהתאומים לא מבין אותם. סרטן צריך להרגיש שייכות וביטחון, ולכן כשהוא אוהב משהו הוא פשוט נצמד אליו. הבעיה שברגע שהתאומים מרגיש שנצמדים אליו - הוא מיד בורח כי כבד ומעיק לו, וכך הסרטן מרגיש חוסר ביטחון לידו. ואם יש מזל שיכול לגרום לסרטנים לחרדת נטישה זה רק התאומים. התאומים הקליל והשטחי לא יוכל להבין את העומק הרגשי שהסרטן חש. הוא לא יבין למה הם כל כך מתרגשים מכל מילה שהתאומים מוציאים מהפה. בקשר הזה הסרטן יהיה אומלל כי התאומים לא שם לב לכל מה שהוא אומר והוא גם לא עקבי, מה שגורם להגברת חוסר הביטחון אצל הסרטן.

גדי

המזל שהכי לא בא להם בטוב הוא מזל קשת. הגדי הרציני והאחראי לא מסוגל לסבול אנרגיה מפוזרת ושלוחת רסן. אצל הגדי הכל מוקפד ומתוכנן מראש. אין מקום לספונטניות. אם רוצים משהו אין בעיה, צריך לתכנן את זה כדי שלא יהיו פשלות, ולא נפילות, שיהיה כמו שצריך. הרי זה השם שלהם שמונח על השולחן. אוי ואבוי אם יתפסו את הגדי לא מוכן, או חלילה אם עשה טעות. אצל הקשת הכל צריך להיות מהר, ולא חייבים לשים לב לפרטים. יש מזל. אם ניתפס אז כבר נדע מה לעשות, או שלא נדע מה לעשות למי בדיוק אכפת שהטיסה הבאה לחו״ל יוצאת בעוד שעה? שיסתדרו גם ככה לא נהיה פה. דבר כזה מדליק לגדי את כל נורות האזהרה. סכנה סכנה סכנה! הגדי ממוקד יש לו מטרה. הקשת מפוזר ויש לו מלא מטרות, חלקן יגשים חלקן לא, שיהיה אבל.. מי יודע.

הקשת יודע לעורר בגדי רגשות אשמה והרגשת כבדות לא נעימה. אני נהנה בחיים שלי, ואתה חמור עבודה. אני מטייל ויש לי חברים בכל העולם ואתה תקוע בעבודה שלך כאן עד המוות. אני יכול להגיד מה שאני רוצה למי שאני רוצה מתי שאני רוצה. אתה כל כך צפוי מראש, וחוזר על עצמך, אתה תישאר עם הדברים שלך כי במילא אף אחד לא נהנה להיות לידך כי אתה רציני ואפרורי כל כך. אתה ישן ולא מתקדם, ומה זה כל השחור והאפור הזה שאתה לובש? מתי תצא לחופש?

במערכת יחסים הזאת הגדי יוצא מתוסכל אבל לא להפך. הקשת מבסוט מהגדי מאוד, כי יש מי שדואג שתהיה עבודה, ויש מי שלוקח אחריות על כל הטעויות האי דיוקים והשטויות שהקשת עושה לא בכוונה כמובן. לכן הקשת לא יהיה מתוסכל מהגדי אלה להפך.

דגים

המזל שהכי לא בא להם בטוב הוא מזל דלי. הדגים רגישים, ולא אוהבים לחשוף את הפגיעות שלהם.

אצל הדלי הכל פתוח ומתחלקים שווה בשווה עם כולם. הדבר הזה מלחיץ מאוד את הדגים הדיסקרטיים. הדגים רוצים שיהיו לצידם בשעות הקשות, והדלי לא יכול להיות יותר מידי זמן במקום אחד. הוא צריך חופש וכשהוא מרגיש שהאווירה נהיית כבדה ורגישה מידי הוא מתנתק ונעלם. העניין הזה מיד גורם לדגים לחוש עצבנות ומעלה אצלם את חרדת הנטישה. איך אפשר לסמוך על הדלי שיהיה שם בשבילי שואל הדגים ולא מבין מה גרם לדלי להיעלם כל כך במהירות. הדלי לא מחובר לרגש, ומבחינת הדגים זה אומר סכנה סכנה סכנה! מי שלא מחובר לרגש הוא לא אנושי חושב הדגים, וזה אומר שאני אפגע ממנו במוקדם או במאוחר. לכן הדגים לא ירגיש בטוח ליד הדלי. הדגים יתקשה להבין את הצורך של הדלי לפרק דברים, למרוד, לעשות מהפיכות, מה כל הרעש הזה? הדגים רוצה להתבודד ולשקוע לתוך השקט של לעצמו בלי שיפריעו לו.

תגידו לדלי - נא לא להפריע ותראו מה יקרה. זה כמו לשים לשור סדין אדום. מה זה לא להפריע? את מי בדיוק הדלי שואל? הוא גם יודע הכל ויותר טוב מכולם ואת זה הדגים לא יכול לסבול. מבחינת הדגים יש כוחות נסתרים, והרבה דברים שאין להם פתרון כי ככה החיים ואין מה לעשות. הדלי יגיד לדגים - צאו מהסרט שנכנסתם אליו, יש מלא מה לעשות והכל תלוי בכם. הדלי בשנייה הרס לדגים את הדיכאון ותחושת הקורבנות שהדגים כל כך מרגיש נוח בהם. הדלי אגב ממש לא יהיה מתוסכל מהדגים, להפך הוא יעריך את היכולת שלו להתחבר לרגש ולגשר על מחלוקות ופערים. הדגים עובדים עם הרגש והאינטואיציה, ויש להם יכולת אלתור ותמרון יוצאת מן הכלל, הדלי היה מאוד רוצה שיהיו לו את היכולות האלה. לכן בקשר הזה הדגים יהיה מתוסכל מהדלי ולא להפך.

אם שמתם לב, כל מזל מתוסכל מהמזל שבא לפניו, לא רק שאלו אנרגיות שונות לגמרי, במפה האסטרולוגית המזל הקודם תמיד נופל באזור המפעיל את הפחדים והתת מודע של המזל הבא. כך שהמזל הקודם הוא כמו תיבת-פנדורה שהמזל הבא חושש להתעסק איתה. כך עובד המנגנון והאופן בו המזלות מסודרים אינו מקרי ובא ללמד כל מזל שיעור חשוב בחיים.

האתגר הוא לדעת לגשר על הפערים והשונות ולכן כל מזל צריך להבין שהמזל הקודם הוא בעצם מפעל הייצור של המזל הבא, כלומר שלו עצמו וגם התיקון שלו.

אי לכך, העקרב צריך פחות להיות נחרץ ולהבין שיש לכל דבר שני צדדים על מנת להסתדר עם המאזניים, והתיקון שלו הוא להיות יותר שיתופי וגלוי, הגדי צריך להיפתח כדי להסתדר עם הקשת, והתיקון שלו הוא לאפשר לשפע לזרום אליו, הדגים צריך ללמוד להשתחרר כדי להסתדר עם הדלי, והתיקון שלו הוא ללמוד שהוא לא חי בבועה מבודדת ושחיבור לחברים הוא דווקא לא דבר מזיק.

959 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page