קורס אסטרולוגיה למתחילים עם גיא מטרסו

19 מפגשים ב-Zoom

תאריך פתיחה: 10 ינואר 2021

טלפון: 050-7436379

אסטרולוגיה היתה מאז ומעולם כלי שימושי לאבחון אופי האדם ולחיזוי עתידו. הידע האסטרולוגי קיים כבר אלפי שנים, ולמרות שהאסטרולוגיה ידעה גם תקופות שפל במהלך ההיסטוריה, הרי שבתקופתנו היא זוכה שוב לפופולאריות עצומה. בעידן הדיגיטלי, הצבת מפה, וחישובי מיקום הכוכבים נעשים במרחק של קליק אחד. אסטרולוגיה נגישה היום מאי פעם, ויש מאות אלפי אנשים מכל רחבי העולם שלומדים וחוקרים באמצעות האסטרולוגיה את נפש האדם, ואת ההשפעות הכוכביות עליו. אסטרולוגיה היא בדיוק כמו מערכת ניווט, באמצעותה ניתן לאבחן קווי אופי וגורל, ולחזות אירועים עתידיים.

בקורס אסטרולוגיה א' למתחילים ירכשו הסטודנטים את מושגי היסוד הבסיסיים, וילמדו את מרכיבי המפה האסטרולוגית תוך פיתוח מיומנויות האבחון.

באמצעות ניתוח מפה אסטרולוגית ניתן לאבחן כישורי חיים, ייעוד, פוטנציאלים, דפוסי התנהגות, חוזקות וחולשות, ומיומנויות למידה.

 

מטרות הקורס:

1. הקניית מושגי ייסוד באסטרולוגיה  (מזלות, פלנטות, בתים)

2. הכרת מבנה המפה האסטרולוגית (סימנים, סמלים, היבטים)

3. הבנת המפה האסטרולוגית ככלי אבחוני וטיפולי

4. התנסות מעשית בפענוח מפת לידה

 

נושאי הלימוד

 

שיעור 1-3 

תולדות האסטרולוגיה ויסודות באסטרונומיה

"וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם, לְהַבְדִּיל, בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה; וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים, וּלְיָמִים וְשָׁנִים". (בראשית יד׳) 

תורת האסטרולוגיה היא אחת הקדומות בעולם. התיאוריה גורסת שברגע שאלוהים ברא את השמים והכוכבים, באותו רגע ממש נוצרה האסטרולוגיה. האם אדם הראשון, או מישהו אחר שבא אחריו ידע לפענח את הצופן? לא ברור וכנראה שלעולם לא נדע..

אך כפי שכתוב בספר בראשית, שימשו המאורות לסימון לוחות השנה, וקבעו את סדר העונות והחגים אותם אנחנו מכירים עד היום. ההיסטוריה מלמדת שסמלים אסטרולוגיים היו קיימים במשך מאות רבות של שנים, ומופיעים בכתבים עתיקים ובמיתולוגיות. זהו שיעור מרתק שלוקח אותנו למסע בזמן, מבבל הקדומה דרך מצרים העתיקה, התקופה ההלניסטית, ימי הביניים, תקופת הרנסאנס ועד לעידן המודרני.

למרות שהיום נהוג לחשוב שהאסטרולוגיה נפרדת ממדע האסטרונומיה הרי שבתקופות קדומות הם היו שלובים זה בזה. האסטרונומיה נתנה לאדם מושגים במרחב ובזמן, וחיברה אותו למחזוריות הקיימת ביקום. בידיעת מחזוריות גורמי השמים, נוצרו לוחות שנה מדויקים שנועדו לענות על צרכיה של חברה מפותחת. הבנת מבנה מערכת השמש היא הכרחית ומהווה בסיס לידע האסטרולוגי. בשיעור זה נלמד על מבנה מערכת השמש שלנו, על תכונות הכוכבים מסלולם ומהירותם. נלמד על הקונסטלציות (צבירי כוכבים) על המודל הגאוצנטרי וההליוצנטרי וכיצד הם קשורים לאסטרולוגיה.

 

שיעור 4 

מבוא למזלות 

היכרות עם הגליפים של המזלות

 

שיעורים  5-6

הפלנטות 

השמש, הירח ושמונת כוכבי הלכת הם אבני היסוד של המפה האסטרולוגית. הם מסמלים עולם ומלואו. נלמד על כל פלנטה, נשייך אותה למזלות ונגלה את התכונות האופייניות לה ואת השפעתה בעולמנו.  כל פלנטה מסמלת היבטים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים בחיינו לרבות אנשים ומצבים.

שיעור  7

היסודות והאיכויות 

ארבעת יסודות העולם אש אויר אדמה ומים - הם אבני היסוד של החיים ושל האסטרולוגיה. הכל נגזר מהם. כל יסוד הוא בעצם עולם ומלואו של סמליות. לכל יסוד יש את התכונות וההשפעות האופייניות לו וכל הארבעה מהווים את הבסיס לכל שתים עשר המזלות. בשיעור זה נלמד על תורת המזגים והליחות ועל השימושים שנעשו בהם להבנת מבנה האישיות של האדם ועל תכונות רפואיות. עוד נלמד על הצופן שמרכיב את המזלות. שיעור זה מהווה את הבסיס לאבחון יעיל של תכונות אופי מולדות.

 

שיעור 8 - 13

המזלות 

שנים עשר המזלות מהווים שנים עשר ארכיטיפים. המזל האישי שלנו נקבע על פי מיקום השמש בגלגל המזלות. והוא מגלה לא רק את תכונות האופי המולדות שלנו אלא גם את גורל חיינו. בשיעור זה נלמד על כל אחד מהמזלות, על התכונות המיוחדות לו, על גורל הנשמה ומה היא באה ללמוד בחיים אלה.

שיעור 14  

הבתים 

הבתים מסמלים את תחומי החיים שלנו. כל בית מסמל תחום חיים אחר. יש בית ששייך לזוגיות, ובית לכסף, יש בית לקריירה, ובעצם כל אספקט בחיינו משתקף בבתים. הבנת הבתים מסייעת לנו לדעת היכן הדרמה מתרחשת. בשיעור זה נלמד על מבנה הבתים במפה, ועל השיטות השונות לחלוקתם.

 

שיעור 15

הזויות 

הזויות מלמדות אותנו על הקשר בין הכוכבים. ישנם היבטים קלים ויש מאתגרים. נלמד על ההיבטים המרכזיים בהם נשתמש במפה, וכיצד מפרשים אותם.

שיעורים 16 – 17

ביטוי הפלנטות האישיות במזלות

בשיעור זה נלמד על ביטוי הפלנטות בכל אחד מהמזלות השונים. הירח מסמל את נפש האדם, מרקורי מייצג את התקשורת ויכולות הלמידה, ונוס מסמלת את מערכות היחסים, מרס מסמל את אנרגיית הפעולה. כל אחד מהפלנטות האישיות מרכיבים את דפוסי ההתנהגות שלנו, וכל פלנטה מתבטאת באופן שונה במזלות השונים. שיעור זה מהווה את הבסיס לניתוח מפה אסטרולוגית, ואבחון מאפייני האדם והתנהגויותיו.

 

שיעור 18

הצבת מפת לידה 

היום בעידן המחשבים, כל שנדרש הוא לקנות תוכנה אסטרולוגית, או להיכנס לאחד האתרים הפופולאריים, להכניס נתונים ולקבל מפת לידה תוך דקות. אך פעם זה לא היה כך. בעידן שלפני המחשב - היינו מציבים את המפות ביד, וזאת אומנות לשמה. היינו נעזרים לשם כך באטלס, בלוח מיקום כוכבים (אפמריז), בלוח מיקום בתים לקווי אורך צפוניים, לומדים נוסחה לחישוב ומציירים את המפה. בשיעור זה נלמד כיצד מציבים מפה בעידן המודרני, ונבחן את מרכיביה. 

שיעור 19

ניתוח מפות לידה

בשיעור זה נלמד כיצד לגשת לניתוח מפת לידה. זהו שיעור חשוב והוא משלב את כל העקרונות שנלמדו במהלך הקורס.

תחילת הקורס: 10 ינואר 2021 - ימי ראשון בין השעות 18:00 - 20:00 באמצעות זום 

משך הקורס: 19 מפגשים שבועיים סה"כ 50 שעות אקדמיות

מחיר הקורס: 2660 ש״ח (במקום 3400 ש״ח)

*יתכנו שינויים בתוכני/בסדר השיעורים בהתאם לשיקול דעת המנחה*

*בסיום הקורס התלמידים ימשיכו לקורס המשך*

טופס הרשמה לקורס אסטרולוגיה  למתחילים - סתיו 2020

תנאי הרשמה וביטול

מחיר הקורס 2660 ש״ח

דמי רישום בסך 200 ש״ח יגבו במסגרת המחיר הכולל ויהוו חלק משכר הלימוד

נרשם שיבטל עד לתאריך ה-3/1/2021 יחויב בדמי רישום בלבד

נרשם שיבטל עד לתאריך ה-10/1/2021 יחויב בדמי הרשמה ועוד 10% מהמחיר המלא של הקורס נרשם שיבטל עד לתאריך ה-5/2/2021 יחויב בדמי הרשמה ועוד 30% מהמחיר המלא של הקורס *נרשם שיבטל לאחר ה-7/3/2021 לא יהיה זכאי להחזר כספי.

*אין החזר כספי על אי הופעה לשיעורים

 

מתלבטים/צריכים עוד פרטים? 

© 2018-2020 כל הזכויות שמורות לגיא מטרסו - אסטרולוג, רחוב ההגנה 17, אור יהודה, Israel