top of page
קורס אסטרולוגיה הוררית - גיא מטרסו

  קורס אסטרולוגיה הוררית מקצועי למתחילים עם גיא מטרסו

קורס יוקרתי ומקצועי לכל מי שרוצה ללמוד כיצד אפשר לתקשר דרך המפה ולענות על כל שאלה בצורה ברורה ומדויקת בזמן אמת. 

הקורס מיועד למי שיודע אסטרולוגיה ומעוניין להתמקצע בתחום ספציפי זה. 

מהי מפת שאלה?

מפת שאלה נקראת מפה הוררית (מלשון Hora בלטינית - שעה), והיא עוסקת במתן תשובות לשאלות ממוקדות. בשונה מניתוח מפת לידה המפה ההוררית מתמקדת בנושא אחד, וכל המסמלים בה מקבלים משמעות אחרת. המפה נפתחת לרגע שבו שואלים את השאלה, ולכן היא מאוד מדויקת.

 

על אילו שאלות ניתן לענות?

בשיעור זה נלמד על אילו שאלות ניתן לענות. באופן עקרוני ניתן לענות על כל שאלה שנשאלת, אך החוכמה היא לדעת לאתר את הבית הממקד. מאחר והכתבים על אסטרולוגיה הוררית הם קדומים ביותר - החל מהמאה הראשונה ועד למאה ה-17, יש הרבה נושאים ושאלות שאינם רלוונטיים לתקופה המודרנית בה אנו חיים היום. בתקופה הקדומה לא היו מטוסים, מכוניות, טלוויזיה, תוכניות ריאליטי, בנקים, מכשור רפואי מתקדם וכדומה, ועל כן יש צורך להתאים את נושאי הבתים הממקדים לתקופתנו. אומנם השיטה עתיקה, אך האסטרולוגיה יודעת להתאים את עצמה לכל תקופה וזמן. כיום אסטרולוגיה הוררית תופסת תאוצה ומהווה כלי מרכזי במתן תשובות לשאלות עכשוויות שמעסיקות את כולנו.

 

המרכיבים במפה ההוררית והחוקים המיוחדים לה

לא צריך להיות בעל כוחות מיוחדים כדי לענות על שאלה הוררית. ניתוח המפה נעשה על ידי ניתוח חוקים ברורים, והסקת מסקנות. ברוב המקרים המפה פשוטה ומדברת אלינו באופן פשוט וברור. צריך רק לעקוב אחרי החוקים ולקבל החלטה. במקרים אחרים, המפה תהיה מורכבת יותר והיא תאלץ אותנו להתעמק בה כדי לקבל תשובה נכונה. המפה ההוררית היא תמיד מדויקת, והיכולת לתת תיאור מדויק מדהימה את הלקוחות. בשיעור זה נלמד על החוקים שמנחים אותנו בדרך לקבלת התשובה.

 

אזהרות טרם שיפוט

לפני שפותחים מפה, צריך לדעת האם אנחנו בכלל יכולים לתת תשובה. האם השאלה נשאלה סתם מתוך סקרנות וכדי לבחון את האסטרולוג? האם השאלה בכלל רלוונטית? אם אדם שואל איפה הטבעת שאבדה לו לפני 10 שנים - סביר להניח שאם הוא הסתדר בלי הטבעת במשך 10 שנים הוא יוכל להמשיך ולהסתדר בלעדיה, ושהיא לעולם לא תמצא. יש שאלות שצריך להפעיל את ההיגיון לפני שעונים עליהן. ובחלק זה של הקורס נלמד על אותן אזהרות שהמפה נותנת לנו לפני שאנחנו ניגשים לנתח אותה.

 

תפקיד הירח

לירח תפקיד חשוב מאוד במפה ההוררית. כגוף השמיימי הקרוב ביותר לכדור הארץ, הוא הכי משפיע עלינו ועל כן, הירח מספר את הסיפור במפה ההוררית. מיקומו במפה יגלה לנו איפה השואל נמצא, מה מעשיו, על מה הוא חושב, וההיבטים שהירח יוצר עם שאר הכוכבים יגלו לנו את השתלשלות העניינים. נלמד את מאפיניו של הירח במפה, וכיצד ניתן לקבל החלטות באמצעותו.

 

משמעות הבתים

הבתים הם החלק הקריטי במפה ההוררית. כל שאלה משויכת לבית כזה או אחר. אי הבנת הבתים יכולה לגרום לטעות בשיפוט ולתשובה שגויה. על כן נעמוד בשיעור זה על לימוד הבתים לעומק. מעבר למשמעותם הקלאסית, הבתים מסמלים אנשים ומצבים המיוחדים למפה ההוררית. כאן מתרחש הקסם האמיתי.

 

הפלנטות במפה ההוררית

הפלנטות מסמלות אנשים, אירועים, מצבים, חיות, צבעים, ועוד הרבה דברים שבמפה רגילה הן לא זוכות להתייחסות. לכל פלנטה משמעות משלה והיא שולטת על הרבה מאוד דברים בחיינו. אנחנו נכיר את הפלנטות מקרוב ונלמד על תפקידם וסימליותם במפה ההוררית. שיעור זה ירחיב את ההבנה גם לניתוח מפות קלאסיות.

יסודות בניתוח מפות שאלה

בשיעור זה נלמד מאיפה מתחילים, ואיך משלבים את כל מה שלמדנו דרך דוגמאות אמיתיות. 

 

תרגול מפות

במהלך הקורס נתרגל מפות הורריות.

בסיום הקורס יוכלו התלמידים להבין את היסודות של המפה ההוררית, ותינתן האופציה להמשיך לקורס המשך - הוררית פרקטיקום שמתמקד ביישום החומר הנלמד וניתוח מפות הורריות. 

 

אפשרויות לימוד

תחילת הקורסים: 27.05.2024 מסלול ערב / 28.05.2024 מסלול בוקר

משך הקורס: 14 מפגשים בני 90 דקות 

מסלול ערב בימי שני בין השעות 18:30-20:00

מסלול בוקר בימי שלישי בין השעות 10:30-12:00

bottom of page