top of page

בדיקת נכס לקניה, מכירה, השכרה או לשכירות

אחד התחומים החביבים עלי הוא בדיקת נכסים ללקוחות המעוניינים לקנות, למכור, להשכיר או לשכור נכס. בין אם מדובר לצורך עסקי או פרטי, כשמתקשרים אלי בנוגע לעסקת נדל״ן, המידע שמספקת מפת השמיים לרגע שאלת השאלה הוא עצום ויכול להזהיר את השואל מעסקה כושלת, להציל אותו מהפסדים כספיים ולחסוך לו תסכול רב.

איך זה עובד? ברגע שיש התלבטות בנוגע לעסקה, הלקוח מתקשר אלי ואני פותח מפת שמים.

הדברים שאני בודק במפה הם - מיהו השואל שמעוניין לקנות/למכור או לשכור/להשכיר את הנכס, מי האדם איתו עומדים לבצע עסקה, האם יש קשר חיובי בין הכוכבים שמסמלים אותם, אם כן תתבצע עסקה.

אם הקשר הוא שלילי - יתכנו קשיים וחוסר הסכמה בין הצדדים ועיכובים בסגירת העסקה. אם אין קשר - לא תהיה עסקה כלל.

בנוסף אני בודק את טיב הנכס, האם הנכס טוב, האם יש בו בעיות שהשואל לא מודע אליהם. אני בודק אם האדם איתו רוצים לבצע את העסקה הוא אמין? האם החוזה הוגן, האם יש כוכבים מזיקים שנמצאים בתוך הנכס ומעידים שהנכס בעייתי?

פעם אחת התקשרה אלי בחורה שרצתה לשכור דירה, היא היתה בדירה והתרשמה מהדירה המשופצת ורגע לפני שסגרה חוזה התקשרה לוודא אם היא עושה את הצעד הנכון.

במפה ראו שכוכב נפטון שקשור למים פגוע בתוך הבית ואמרתי לה שיש בעיית אינסטלציה, ושתחשוב פעמיים אם היא הולכת על זה. מאחר והמחיר היה זול, והמיקום היה טוב לה, היא החליטה לשכור את הדירה בכל זאת ושאם יהיו בעיות היא תפנה לבעל הדירה. בעיות האינסטלציה הופיעו די מהר בצורת לחץ מים נמוך במקלחת ובמטבח, דבר שהציק ותסכל אותה מאוד, כשניסתה לברר מדוע זה קורה היא גילתה שהדירה בעצם חולקה לשתי דירות משנה והצנרת הייתה משותפת. מאחר והבעיה לא טופלה בידי בעל הדירה היא החליטה לעזוב אותה בתסכול רב. במקרה אחר פנה אלי בחור שבמפה שלו הופיע כוכב אורנוס שמסמל חשמל וגלים ומאחר והיה פגוע בתוך הנכס אמרתי לו שיבדוק אם בקרבת הנכס יש אנטנות סלולריות כי אני רואה קרינה. הבחור חזר לראות שוב את הנכס ולתדהמתו גילה אנטנות סלולריות מוסוות על גג אותו בניין.

בשאלות על קניית נכס אני בודק אם ללקוח יש את הכסף הדרוש לקנות את הנכס, האם הוא יכנס לבעיה כלכלית לאחר הרכישה? האם הוא צריך לקחת הלוואה והאם הבנק יאשר לו אותה. האם המחיר שדורשים על הנכס הוא מעל או מתחת לשווי האמיתי שלו, האם ניתן להוריד את המוכר במחיר, האם הנכס יניב תשואה לאחר מכירתו, האם האזור הוא טוב לשואל, האם השכנים טובים, והאם הוא ירגיש טוב בנכס עצמו.

אם העסקה מבוצעת על ידי סוכן נדל״ן, המפה תראה אותו ותגלה לנו אם הוא אמין והאם ניתן לסמוך עליו.

סיפור שזכור לי במיוחד שהגיעה אלי בחורה לייעוץ וסיפרה שהיא עוברת לבית חדש ורצתה לדעת איך יהיה המעבר, בדקתי את המפה ולא ראיתי שהיא עוברת לבית אחר. היא היתה בטוחה שהמפה טועה ואמרה לי שהיא כבר קנתה את הדירה ושהיא מחכה רק לטופס 4. לאחר כמה חודשים קיבלתי ממנה טלפון שהיא בהלם כי היא שמעה את ההקלטה של הפגישה שלנו ובה אני מדגיש בפניה שיש בעיה במפה ושאני לא רואה אותה עוברת דירה מה שבפועל קרה כי היא נפלה קורבן להסתבכות של חברת הבניה, ואיבדה את הכסף ששילמה ולא קיבלה את הדירה שהובטחה לה.

במקרה אחר, התקשרה אלי בחורה ושאלה על נכס שברצונה לקנות, המפה הראתה שהנכס הזה מובטח לה, שהעסקה טובה ושהבנק יאשר לה הלוואה למרות שהיא גרושה עם ילדים. מה שאכן קרה בפועל.

bottom of page