top of page

יום ד׳, 14 בפבר׳

|

שיעורי און ליין בזום

קורס אסטרולוגיה למתחילים

הקורס המקצועי והמקיף ביותר באסטרולוגיה למתחילים, אין צורך בידע מוקדם הקורס מועבר באופן חוויתי וייחודי

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
קורס אסטרולוגיה למתחילים
קורס אסטרולוגיה למתחילים

זמן ומיקום

14 בפבר׳ 2024, 10:30 – 12:00

שיעורי און ליין בזום

פרטי האירוע

הקורס המקצועי והמקיף ביותר לאסטרולוגיה

פתיחת הקורס מותנית במינימום נרשמים

מטרות הקורס:

1. הקניית מושגי ייסוד באסטרולוגיה  (מזלות, פלנטות, בתים)

2. הכרת מבנה המפה האסטרולוגית (סימנים, סמלים, היבטים)

3. הבנת המפה האסטרולוגית ככלי אבחוני וטיפולי

4. התנסות מעשית בפענוח מפת לידה

 נושאי הלימוד שיעור 1-3 תולדות האסטרולוגיה ויסודות באסטרונומיה 

"וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם, לְהַבְדִּיל, בֵּין הַיּוֹם וּבֵין הַלָּיְלָה; וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים, וּלְיָמִים וְשָׁנִים". (בראשית יד׳)

תורת האסטרולוגיה היא אחת הקדומות בעולם. התיאוריה גורסת שברגע שאלוהים ברא את השמים והכוכבים, באותו רגע ממש נוצרה האסטרולוגיה. האם אדם הראשון, או מישהו אחר שבא אחריו ידע לפענח את הצופן? לא ברור וכנראה שלעולם לא נדע..

אך כפי שכתוב בספר בראשית, שימשו המאורות לסימון לוחות השנה, וקבעו את סדר העונות והחגים אותם אנחנו מכירים עד היום. ההיסטוריה מלמדת שסמלים אסטרולוגיים היו קיימים במשך מאות רבות של שנים, ומופיעים בכתבים עתיקים ובמיתולוגיות. זהו שיעור מרתק שלוקח אותנו למסע בזמן, מבבל הקדומה דרך מצרים העתיקה, התקופה ההלניסטית, ימי הביניים, תקופת הרנסאנס ועד לעידן המודרני.

למרות שהיום נהוג לחשוב שהאסטרולוגיה נפרדת ממדע האסטרונומיה הרי שבתקופות קדומות הם היו שלובים זה בזה. האסטרונומיה נתנה לאדם מושגים במרחב ובזמן, וחיברה אותו למחזוריות הקיימת ביקום. בידיעת מחזוריות גורמי השמים, נוצרו לוחות שנה מדויקים שנועדו לענות על צרכיה של חברה מפותחת. הבנת מבנה מערכת השמש היא הכרחית ומהווה בסיס לידע האסטרולוגי. בשיעור זה נלמד על מבנה מערכת השמש שלנו, על תכונות הכוכבים מסלולם ומהירותם. נלמד על הקונסטלציות (צבירי כוכבים) על המודל הגאוצנטרי וההליוצנטרי וכיצד הם קשורים לאסטרולוגיה.

שיעור 4 מבוא למזלות

היכרות עם הגליפים של המזלות

 שיעורים  5-6 הפלנטות 

השמש, הירח ושמונת כוכבי הלכת הם אבני היסוד של המפה האסטרולוגית. הם מסמלים עולם ומלואו. נלמד על כל פלנטה, נשייך אותה למזלות ונגלה את התכונות האופייניות לה ואת השפעתה בעולמנו.  כל פלנטה מסמלת היבטים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים בחיינו לרבות אנשים ומצבים.

 שיעור  7 היסודות והאיכויות 

ארבעת יסודות העולם אש אויר אדמה ומים - הם אבני היסוד של החיים ושל האסטרולוגיה. הכל נגזר מהם. כל יסוד הוא בעצם עולם ומלואו של סמליות. לכל יסוד יש את התכונות וההשפעות האופייניות לו וכל הארבעה מהווים את הבסיס לכל שתים עשר המזלות. בשיעור זה נלמד על תורת המזגים והליחות ועל השימושים שנעשו בהם להבנת מבנה האישיות של האדם ועל תכונות רפואיות. עוד נלמד על הצופן שמרכיב את המזלות. שיעור זה מהווה את הבסיס לאבחון יעיל של תכונות אופי מולדות.

 שיעור 8 - 13 המזלות 

שנים עשר המזלות מהווים שנים עשר ארכיטיפים. המזל האישי שלנו נקבע על פי מיקום השמש בגלגל המזלות. והוא מגלה לא רק את תכונות האופי המולדות שלנו אלא גם את גורל חיינו. בשיעור זה נלמד על כל אחד מהמזלות, על התכונות המיוחדות לו, על גורל הנשמה ומה היא באה ללמוד בחיים אלה.

 שיעור 14 הבתים 

הבתים מסמלים את תחומי החיים שלנו. כל בית מסמל תחום חיים אחר. יש בית ששייך לזוגיות, ובית לכסף, יש בית לקריירה, ובעצם כל אספקט בחיינו משתקף בבתים. הבנת הבתים מסייעת לנו לדעת היכן הדרמה מתרחשת. בשיעור זה נלמד על מבנה הבתים במפה, ועל השיטות השונות לחלוקתם.

 שיעור 15 הזויות 

הזויות מלמדות אותנו על הקשר בין הכוכבים. ישנם היבטים קלים ויש מאתגרים. נלמד על ההיבטים המרכזיים בהם נשתמש במפה, וכיצד מפרשים אותם.

 שיעור 16 ביטוי הפלנטות האישיות במזלות 

בשיעור זה נלמד על ביטוי הפלנטות בכל אחד מהמזלות השונים. הירח מסמל את נפש האדם, מרקורי מייצג את התקשורת ויכולות הלמידה, ונוס מסמלת את מערכות היחסים, מרס מסמל את אנרגיית הפעולה. כל אחד מהפלנטות האישיות מרכיבים את דפוסי ההתנהגות שלנו, וכל פלנטה מתבטאת באופן שונה במזלות השונים. שיעור זה מהווה את הבסיס לניתוח מפה אסטרולוגית, ואבחון מאפייני האדם והתנהגויותיו.

 שיעורים 17-18 הצבת מפת לידה / חזרה על החומר הנלמד 

היום בעידן המחשבים, כל שנדרש הוא לקנות תוכנה אסטרולוגית, או להיכנס לאחד האתרים הפופולאריים, להכניס נתונים ולקבל מפת לידה תוך דקות. אך פעם זה לא היה כך. בעידן שלפני המחשב - היינו מציבים את המפות ביד, וזאת אומנות לשמה. היינו נעזרים לשם כך באטלס, בלוח מיקום כוכבים (אפמריז), בלוח מיקום בתים לקווי אורך צפוניים, לומדים נוסחה לחישוב ומציירים את המפה. בשיעור זה נלמד כיצד מציבים מפה בעידן המודרני, נבחן את מרכיביה, ונעשה חזרה על החומר הנלמד.

 שיעור 19 שלבים ראשונים בניתוח מפת לידה 

בשיעור זה נלמד כיצד לגשת לניתוח מפת לידה. זהו שיעור חשוב והוא משלב את כל העקרונות שנלמדו במהלך הקורס.

כרטיסים

  • קורס אסטרולוגיה למתחילים

    ‏4,100.00 ₪
    המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

שיתוף

bottom of page