top of page

לפעמים ליקום יש תוכניות אחרות בשבילנו


תראה, לפי מה שאני רואה אתה הולך לשבת בבית חודשיים, אבל אל תדאג ישלמו לך על זה כך שאין לך מה לחשוש בנוגע לכסף, ואז חודש אחר כך אני כבר רואה אותך עובד וזה משהו גדול! תשמע, מחכה לך הצעה שלא חלמת עליה! אני אומר לך, יש כאן משהו של פעם בחיים - אתה לא מאמין איזו טובה ענקית עושים לך שמפטרים אותך.

רונן הגיע אלי בדיוק כשקיבל שימוע ממקום העבודה שלו. הוא עובד באבטחת מידע בחברת הייטק שמתמחה בפיתוח אפליקציות משחקים. משכורת מכובדת, טיסות לחו״ל, בונוסים, רכב מנהלים - החיים הטובים.

״הגיע מנהל חדש לפני מספר שבועות דווקא בחור נחמד, אבל אני די בהלם כי קיבלתי זימון לשימוע. זה נראה שהולכים לפטר אותי אבל אני לא מבין למה בדיוק. אני - אתה קולט? פיטורין? אני מחזיק להם את כל המחלקה שם, מרגע שהגעתי אתה לא קולט איך המחלקה התפתחה.״

אני דווקא מאוד קולט, כי אני מסתכל על המפה ורואה כמה הוא בחור מקצועי, ואמין.

״נראה לי שיש כאן טעות הוא אומר, אתה באמת חושב שהולכים לפטר אותי?״

אני מציב את מפת-הכוכבים-במעבר להיום בשמיים, ושם אותה על מפת הלידה שלו, ומיד רואה את הדרמה בעיצומה. תקשיב, אני אומר לו, זה פיטורין, וזה לא טעות. אתה לא עשית שום דבר רע. אני פותח גם מפה הוררית והיא מראה לי שבבית הקריירה יש מזל נסתר שמראה על התחלה חדשה. - יש כאן משהו יותר גדול שמחכה לך, אל תדאג. חוץ מזה, גם לא נהנית לעבוד שם אז בוא נודה על האמת. אתה תלך לשימוע ותשמע מה יש להם להגיד לך, קח בחשבון שלא משנה מה יגידו לך - תזכור מי אתה ומה אתה שווה, ואם זה מגיע לפיטורין - תהיה אמיץ ותדרוש את מה שאתה חושב שמגיע לך, אין לך בכלל מה לפחד או להפסיד - גם ככה הולכים לפטר אותך. ובכל מקרה אני אומר לך שהכל לטובה, חכה ותראה.

כעבור כמה ימים קיבלתי טלפון ממנו שהוא היה בשימוע ושזה היה ממש בדיחה כי הם באו לא מוכנים, ועל כל טענה שהם טענו נגדו היו לו תשובות והוכחות שהפריכו את כל מה שאמרו עליו.

״אתה לא מאמין, הם פשוט היו נבוכים וגמגמו! הם אמרו לי שהם לא היו מודעים לנתונים ושהם צריכים לבדוק את הדברים שוב.״

אל תשלה את עצמך אמרתי לו, כשמאדים מגיע פעם בשנתיים ומתיישב לך על כוכב העבודה - זה פיטורין לכל דבר. אני לא משלה את עצמי אבל זה ממש בדיחה מה שקרה שם, אין להם שום עילה נגדי, הכל שטויות.

שבוע אחר כך קיבלתי הודעה כתובה שהוא מסיים את מקום העבודה שלו, ושהם נתנו לו חודש התראה מראש וחודשיים הסתגלות כלומר הוא הולך לשבת בבית ולקבל חודשיים משכורת.

רונן בחור בן 45 נשוי ואב ל-2, לא רגיל לשבת בבית. הוא איש עבודה, חרוץ, ובעל רקורד מרשים של תפקידי ניהול בחברות גדולות, הוא מקצועי ובעל ניסיון של מעל 23 שנים בתחום המחשוב.

ניכר בו הצורך בביטחון ויציבות. הוא מאוד לויאלי למקומות העבודה שלו ולא נוטה לעבור מחברה לחברה, אלה אם לא נותרה לו ברירה. במקום הלפני אחרון עבד מעל 15 שנים.

כבן מזל תאומים הוא ניחן במהירות חשיבה ויכולת לפתור בעיות בצורה זריזה ויעילה, הוא בעל כושר אלתור גבוה, תמיד עובד בסביבת עבודה לחוצה ובלתי צפויה שיש בה צורך לפתור תקלות במהירות ובזמן אמת. אך יחד עם זאת הוא אוהב שיגרה ורוגע, והאווירה הטובה שהוא משרה נותנת תחושת ביטחון ויציבות שנובעת מדגשים על מזל שור במפתו.

עברו שלושה שבועות וקיבלתי ממנו שוב הודעה, הפעם ההודעה הצליחה להפתיע גם אותי:

״רציתי לעדכן אותך שאתה נביא ואתה תותח אומנם זה לא נסגר עדיין עד הסוף, אבל היום עברתי ראיון אחרון והבנתי שהולכים לתת לי חוזה למשרה בחו״ל. אין לי מילים על העזרה ואוזן הקשבת שלך, ובאמת כמו שאמרת אני אהיה בבית עד יולי אוגוסט, יש לי חודש להתארגנות פה ואז אני עוזב את הארץ. תודה פשוט תודה, אין לי מילים לתאר כמה אתה מדויק. אגב חשבת להיות מנטור וגם אסטרולוג? זה לדעתי שילוב מנצח ומאוד מתאים לך, אתה יודע לגרום לאנשים להאמין בעצמם״

אתמול הוא נפגש איתי שוב, מחזיק חוזה עבודה חתום למשרה בכירה בחו״ל, מקום שכל חייו חלם לנסוע אליו. ״הבית כבר על ארגזים, אתה לא מבין כמה הדברים קורים מהר, אני עדיין לא מעכל. אשתי בעננים, זה משהו שחלמנו עליו שנים״.

כששאלתי אותו כיצד השתלשלו העניינים הוא סיפר:

הדברים שאמרת לי בפגישה כל הזמן היו לי בראש, למרות כל הלחץ והדאגה אחרי הפיטורין הייתי די רגוע שזה לא אופייני לי, הבנתי מהדברים שאמרת לי שהולך לקרות משהו יותר חיובי וגדול וחיכיתי שהדברים יסתדרו לי גם אם אני לא יודע בדיוק איך.

היו לי הצעות לראיונות פה ושם, אבל פתאום קיבלתי טלפון מהבוס הקודם שלי שעזב את הארץ ועבר לעבוד בחברה גדולה בחו״ל. הוא שאל אותי אם אני אהיה מעוניין לשקול עבודה איתו בחו״ל ואם זאת לא תהייה בעיה שאני אעזוב את מקום העבודה שלי. הייתי בהלם מהתזמון ואמרתי לו שבדיוק עזבתי את העבודה.

הטלפון שלו הפתיע אותי לגמרי. אמרתי לו שהוא מתפרץ לדלת פתוחה, הוא סיפר לי שאחד המנהלים הבכירים בחברה שלהם בדיוק עזב ובגלל שלא הצליחו למצוא מישהו מקומי לאייש את המשרה שלו, הם החליטו לחפש מישהו מבחוץ ושאלו אותו אם הוא מכיר מישהו שעונה על הדרישות, והוא מיד חשב עלי והתקשר. התזמון לא יכל להיות יותר ממושלם.

עברתי 7 ראיונות, האחרון היה עם הבוס של הבוס שלו, הם מאוד התרשמו ממני והיום זה נסגר. קיבלתי חבילת רילוקיישן מפנקת, ואנחנו אפילו טסים בביזנס כל המשפחה לשם.

הוא היה כל כך נרגש מהשינוי המיוחל והתעקש להודות לי שוב על הליווי שקיבל ממני.

איזה מדהים שאפשר להזיז את הכוכבים קדימה במפה ולראות מה צפוי לנו? אמרתי,

אתה רואה - ליקום היו תוכניות אחרות עבורך, עשו לך טובה ענקית שפיטרו אותך, פשוט כי

חיכתה עבודה גדולה אחרת, והיקום סידר את זה בצורה הכי טובה שיש.

708 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page