top of page

מה גם ונוס בנסיגה?


ונוס

הרבה שמענו על המושג מרקורי בנסיגה, זה אירוע די שכיח שקורה אחת ל-3 חודשים, אבל ונוס בנסיגה? זה כבר סיפור אחר לגמרי, מדוע? כי זה אירוע שקורה אחת לשנה וחצי ונמשך למשך 42 יום (6 שבועות), ויש לו משמעויות רבות בנושאי כספים ומערכות יחסים.

מתי כל זה קורה? מיום שבת 4 למרץ ועד יום שבת 15 לאפריל.

מי יושפע מהנסיגה? כולנו בגדול.. אך שוורים ומאזניים בעיקר, ובני מזל טלה, גדי, סרטן, עם נגיעות דגים בתולה תאומים וקשת.

אבל לפני כל זה אני רוצה לספר שונוס נכנסה למזל טלה ביום שבת ה-4 לפברואר, שזה דווקא מאוד נחמד לטלאים שבתקופה הקרובה יסתדרו להם דברים כספיים והם גם יהיו נחמדים יותר, אטרקטיביים יותר, ודביקים הרבה יותר.. כלומר ונוס עושה טוב לבני אותו מזל שבו היא נמצאת ובמקרה הזה טלה.. אבל מצד שני, לשוורים ולמאזניים שאותם היא מייצגת, יהיה דווקא פחות נעים בתקופה הקרובה (עד ה-7 ביוני! אבל עם הפוגה בחודש אפריל).

למה פחות נעים? כי ונוס לא אוהבת להיות במזל טלה. כי מזל טלה קשור למלחמות וויכוחים כוחנות ומריבות (תירגעו אני לא מדבר פה על בני מזל טלה, אלה על האנרגיה של המזל!!), ובמזל טלה היא מרגישה שכולם מעצבנים אותה ושהיא חייבת להיות אסרטיבית ולוחמנית, מה שמנוגד לאופי הטבעי שלה.

השוורים אוהבים שקט ונועם, כך גם המאזניים, והתקופה הקרובה תאתגר אותם.

היא תאתגר גם את הסרטנים והגדיים בכל מה שקשור למערכות יחסים, גם בבית ובמיוחד בעבודה.

ונוס בטלה מציתה את אש האהבה, וגורמת להתאהבות שיכולה להחליש את השליטה והפוקוס בנושאים החשובים בחיים.. אז נכון שכיף להיות מאוהבים, מצד שני צריך לבדוק שלא מזניחים את ענייני הכסף והקריירה...

גם מדינת ישראל תאותגר לא פחות בתקופה הקרובה ובמיוחד מי שעומד בראשה. למה תאותגר? כי מדינת ישראל היא מזל שור, ויש לה אופק במאזניים - מה שאומר שונוס היא שליטה כפולה (של המזל ושל האופק), כך שכל פעם שמשהו קורה עם ונוס - זה משפיע עלינו ברמה הכללית כמדינה לטוב ולרע. ולמה לעומד בראשה? כי הוא מזל מאזניים בעצמו, ולכן כשונוס ניכנסת כל שנה למזל טלה - הוא הופך לתוקפני ועצבני, כי הוא מאויים מחוץ ומבית.

אוקי, אז מה זה אומר ונוס בנסיגה בכלל? זה אומר שיש כאן אשליה אופטית כי שום כוכב לא באמת נסוג, זה דומה ל-2 מכוניות שנוסעות בכביש ואחת יותר מהירה מהשניה, ולכן זאת שנוסעת לאט יותר נראית מהמכונית המהירה כאילו היא נוסעת אחורנית..

ובפועל מה זה אומר? זה אומר שאם ונוס משפיעה עלינו בצורה מסוימת באופן רגיל, כשהיא נסוגה השפעתה משתנה, ועלולה לגרום לשיבושים בתחומים בהם היא שולטת - כספים ומערכות יחסים.

כלומר - צריך להיות רגישים ולשים לב לדקויות בתקופה זו כדי להבין איך עובדת ההשפעה. דוגמה אחת יכולה להיות בנושא מערכות יחסים - אהוב שנפרדנו ממנו ונרצה להחזיר אותו חזרה לחיינו.. (וזה אגב יכול לעבוד), ומצד שני מערכת יחסים חדשה שמתפתחת בתקופה זו יכולה להחזיק מעמד רק עד שמסתיימת הנסיגה במקרה הטוב, ואז נגלה שלא היתה שם אהבה כלל.

דוגמה נוספת יכולה להיות בתחום הכלכלי - בעיה כספית שדורשת שנטפל בה בדחיפות, כמו חוב שצברנו וצורך בלקיחת הלוואה, או עסקה כושלת שגרמה לנו להפסדים גדולים.

בעקרון כשונוס נמצאת בטלה היא חלשה כי לא נוח לה להיות שם כבר אמרנו נכון? אבל אם נוסיף לזה שהיא גם בנסיגה היא עוד יותר חלשה ומדוכאת, כך שאי אפשר לצפות ממנה שתועיל לנו בתקופה הזאת. ואם ונוס זה אהבה וחומר - אז צריך לשים לב לנושאים האלה.

לכן אני ממליץ לנהוג בשיא הזהירות בכל הנוגע ליחסים ולפיננסיים.

ומה עם מי שנולד בדיוק בתקופה כשונוס היתה בנסיגה?

אז זהו, שהם ממש מבינים על מה אני כותב כאן, כי אותם אנשים שבמפת הלידה שלהם ונוס נמצאת בנסיגה חווים בעיות שקשורות למערכות יחסים ולכספים יותר מאשר אחרים, ולכן הם מודעים לפשרות שהם עשו או שהם צריכים לעשות במהלך החיים. בדרך כלל יהיו אלה אנשים מרצים כי הם חשים לא אהובים, ולכן יעשו הכל כדי למצוא חן. הם חוו אכזבות לא מעטות מאנשים שהם נמשכו אליהם והתאהבו בהם, או שהם בעצמם איכזבו אחרים שאהבו אותם!

ברמה הפסיכולוגית אותם אנשים חשים דחויים כי הם לא אוהבים את עצמם והשיעור שלהם בחיים האלה הוא ללמוד להעריך את מי שהם נטו.

אותו סיפור קורה להם גם עם כספים. זה נראה שהכסף פשוט חומק להם מהידיים..

הם יכולים להרוויח בצורה נאה אבל לרוב לא ייהנו ממנו ויחושו שהם לא מרוויחים מספיק ושאין להם מזל לעשות הרבה כסף.

אז מה הפתרון? קודם כל להיות מודעים! כי ברגע שמודעים זה פותר הרבה בעיות. במיוחד אם אנחנו יודעים שנולדנו תחת השפעה זו נוכל להתנהל אחרת בצורה יותר מחושבת וניזהר מראש לא להיכנס להרפתקאות בכספים, ולא להיכנס לתוך מערכת יחסים רק בגלל שאנחנו מאוהבים עד הראש ולא רואים מי נמצא מולנו.

ולכל מי שמחפש ל״החזיר אהבות״, אני מציע שתחזירו קודם כל את האהבה העצמית שלכם, או לפחות תעריכו את עצמכם.

איך תשפיע ונוס בנסיגה במזל טלה על המזלות?

קחו בחשבון שההשפעה היא עד יוני 2017

בני מזל טלה - יהנו מאוד בתקופה הזו הם יהיו אטרקטיביים יותר, יזכו למחמאות, יקבלו הזמנות לארועים, ובכלל יהנו במערכות יחסים ויקבלו כספים.

שור ומאזניים - צפו לבעיות בנושאי כספים ומערכות יחסים, היו זהירים ותנהגו באחריות.

תאומים - הזדמנות מצוינת לחדש קשרים עם חברים וידידים שנעלמתם להם.

סרטן - הפוקוס הוא על הקריירה והתדמית שלכם. הזדמנות לתקן ולחדש.

אריה - בא לכם לארוז מזוודה ולטוס מכאן, אבל הפעם לנופש.. הטריק הוא לעשות דברים שאתם אוהבים כמו בילויים - אבל בלי שזה יגרום לכם להוצאות מיותרות! (מורכב משהו)

בתולה - מתי הייתם בבנק לאחורנה? הפוקוס הוא לסדר את הכספים ותוכניות החיסכון והפנסיה. תבדקו כמה עמלות את משלמים..

מאזניים - זוגיות, יחסים, החזרת אהבות..

עקרב - אתם כל הזמן בעבודה. והאמת שזה מצוין לכם אז אין בעיה, רק שהפוקוס הוא למצוא את האיזון עם הבריאות שלכם, כי הכל מתרחש בעבודה ויש לכם המון מטלות שיכולות להחליש אותכם.

קשת - מי רוצה להיות מאוהב? נכון שסטורן אצלכם במזל וזה ממש לא קשור לפוסט הזה אבל כל כך קשה לכם נפשית בשנה וחצי האחרונות, אבל דווקא יש אופטימיות ואור בקצה המנהרה, הפוקוס הוא לצאת לבלות ולהיפתח למפגשים עם חברים ומאהבים פוטנציאלים..אתם אלופים ביצירת קסמים! הנה הזדמנות.

גדי - הפוקוס הוא לדאוג ליפות את הבית, ולסדר את הבלאגן. טוב וגם לדאוג לקריירה שלכם שנראית שהיא תקועה אבל זה רק למראית עין, כי מי אם לא אתם אלופים בביזנס?

דלי - הפוקוס הוא על המחשבות - תחשבו טוב יהיה טוב. לא צריך להילחץ ולא להתעצבן. ותקבלו כבר את ההחלטה שמשגעת לכם את הראש.

דגים - כסף כסף כסף כסף כסף כסף. הפוקוס הוא על כסף אם לא היה מספיק ברור - תיזהרו מהוצאות מיותרות, ותכוונו לשפע, תעבדו - תרוויחו. כסף זה לא מילה גסה, ולא הכל צריך להיות בחינם..

זהו עברתי על כל המזלות, יצא קצת פוסט ארוך מהרגיל, אבל מקווה שהחכמתם ונהניתם לקרוא כמו שנהניתי לכתוב, נתראה בפוסט הבא... שלכם גיא.

1,692 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page