top of page

מי מפחד ממרקורי בנסיגה?


אין סוף מאמרים נכתבו על מרקורי בנסיגה. כל שלושה חודשים זה קורה, ומשום מה כל פעם מחדש עושים מזה עניין גדול ומפחידים את כולם בנזקים ובשיבושים שעלולים לקרות, כאילו שמכשירים חשמליים מתקלקלים, ואסונות קורים אך ורק כשמרקורי בנסיגה.

אז זהו שלא, והסטטיסטיקה גורסת ששיבושים קורים כל הזמן, אך יתכן ונשים לב אליהם ביתר תשומת לב דווקא כשמרקורי בנסיגה..

אההה ויש גם את משפטי המחץ - ״אל תחתמו על חוזים, אל תבצעו עסקאות חשובות, אל תקנו דברים יקרים, אל תתחתנו״.. כאלה דברים.

נו, נראה לכם הגיוני שהחיים מפסיקים בגלל שמרקורי בנסיגה?

זוג חברים שלי התחתן במרקורי בנסיגה וחוץ מכמה תקלות קטנות שאף אחד לא שם לב אליהם (חוץ מהם וממני..) הכל היה כשורה והם נשואים באושר עד עצם היום הזה.

אז אומנם אני לא פוסל שלפעמים יש שיבושים כאלה או אחרים, לא בטוח שיותר מפעמים אחרות, ושצריך לוודא פעמיים לפני שחותמים על חוזה דירה או כל חוזה אחר (אבל תמיד מומלץ לבדוק פעמיים בכל זמן), אבל מפה ועד לא לחתום בכלל זה קצת מוגזם. אני חושב שתקופת הנסיגה היא תקופה מצויינת שמאפשרת לשנות דברים ולהחזיר דברים לקדמותם, לפעמים זה בדיוק מה שנחוץ לנו.

נגיד שאבד לכם משהו מסויים - דווקא בתקופה של מרקורי בנסיגה הסיכוי למצוא אותו הוא גבוה מאוד. נמחק לכם קובץ חשוב במחשב? פתאום תגלו שהוא בכלל נשמר במקום אחר ולא אבד לנצח. הלך הדיסק הקשיח? תגלו שניתן לשחזר אותו. אלו רק מקצת הדברים הטובים שקורים בזמן הנסיגה.

באנגלית זה נשמע יותר טוב - כל דבר שמתחיל ב- RE, מתאים לזמן הנסיגה, והנה רשימה קצרה וקולעת מה כן מומלץ לעשות כשמרקורי נסוג:

Refine - לעדן דברים, לצחצח אותם ולהוציא מהם את הטוב ביותר.

Retreat - לצאת לחופשה, להתנתק לכמה ימים כדי להטעין את המצברים.

Reveal - בתקופת הנסיגה יש נטייה לסודות להיחשף, אז תוודאו שניתקתם את השיחה לפני שאתם זורקים דברים לא נעימים לאויר.. מישהו אחר עלול לשמוע כל מה שאמרתם.

ומהצד השני, אם חשקה נפשכם בפיסת מידע מסווגת שהיתה חסויה מכם זמן רב - זה בדיוק הזמן לחשוף אותה, ואפילו בקלות יתרה מפעמים אחרות.

Respond - מכירים את זה שתמיד אומרים לכם משהו לא במקום ובמקום להגיב אתם שותקים ואז אחרי שאתם מגיעים הביתה אתם משחזרים את השיחה ואומרים לעצמכם אוף! הייתי צריך להגיד ככה וככה! אז זהו, שזה בדיוק הזמן להגיב במקום ולהגיד מה לא נראה לכם, או מה כן נראה לכם, ובכלל להתייחס לצד השני אם נמנעתם עד עתה.

Remember - זמן הנסיגה הוא זמן נוסטלגיה. אנחנו רוצים להיזכר בשירים מהעבר,

בהודעות סמס שנשלחו, להוציא מהבוידעם דברים ששמרנו כל כך הרבה זמן, לנקות לסדר ואפילו לזרוק דברים שאנחנו כבר לא זקוקים להם, מה שמוביל אותי למילה הבאה:

Regret - יש סיכוי גבוה מאוד שנתחרט על מה שבדיוק לפני רגע זרקנו מהבוידעם, אבל מצד שני מי צריך זבל ששמרנו כל כך הרבה שנים?

כשמרקורי נסוג יש תחושת חרטה. אם נפרדנו מאהוב ליבנו יש סיכוי סביר וגבוה מאוד שאולי נתחרט על כך, אם כעסנו או אמרנו משהו מעליב יש סיכוי שנרצה לקחת את המילים שלנו בחזרה. ואתם יודעים מה? זה דווקא לא רע בכלל. כמובן שהכל במידה ותלוי גם מה הסיבה, לפעמים אין מקום לחרטות. פשוט אין, סטופ נגעתי באדום!

Rebuild - גילוי נאות קל - תוך כדי שאני כותב את השורה הזאת מודיע לי המחשב שיש Server Error, ושעלי להטעין את הפוסט מחדש.. וכמובן שאני מגלה שכל הפסקה של Remember ו - Regret נמחקו. למזלי הרב עשיתי צילום מסך והצלחתי להציל 4 שורות.. גם הייתי צריך לזכור מה כתבתי (Remember) וגם התחרטתי שלא עשיתי שמירה אחרי כל שורה (Regret). ממש מרקורי בנסיגה און-ליין בזמן אמת.

טוב אז איפה היינו? אהה - Rebuild - שיקום רבותי! שיקום, (גם נפשי עם כל השיבושים) זה הזמן לבנות מחדש, לעצב לצבוע לשפץ, וגם לשכתב את הפסקאות שנמחקו מחדש ותוך כדי גם שיחות טלפון וניתוקים והתקשרות מחדש ונראה לי מרקורי מסתכל עלי עכשיו אז אני צריך להיזהר מה אני כותב... (הכל נפלא מרקורי אוהבים אותך..)

Reload - אין צורך להסביר, זה בדיוק מה שעשיתי אחרי ששכתבתי, שמרתי והטענתי מחדש את הפוסט הזה.

Reflect - זה לא אני זה אתה, זה לא את זה אני. אחד הדברים המבלבלים ביותר בתקופת הנסיגה זה שאנחנו מתבלבלים וחושבים שאנחנו אשמים בדברים שלא קשורים אלינו בכלל ולהיפך. שימו לב מה שלכם ומה לא! אם מישהו מעצבן אותכם האם זה באמת בגללו? האם זה בגללכם? למה בכלל להתעצבן?

Return - זה הזמן לחזור חזרה. להחזיר חזרה, לקבל חזרה.

Release - למרות שיש עוד רשימה ארוכה, בחרתי לסיים עם המילה הזאת כי זה פשוט הפתרון המושלם איך להתמודד עם מרקורי בנסיגה ועם כל הכעסים והעצבים שנלווים אליו בתקופה הזאת. חברה׳ - הגיע הזמן לשחרר את הכעסים, העקשנות, הפחדים, וכל מה שגורם לנו תסכול ומעכב אותנו. יאללה תשחררו ותתקדמו. תזכרו שכל עיכוב הוא לטובה, כל שיבוש מבשר בשורה. תעצרו ותקשיבו, על תתעקשו על שטויות ותזרמו.

מהיום ה- 19 לדצמבר 2016 ועד ה-7 לינואר 2017 מרקורי יהיה במצב של הילוך אחורי, הוא כרגע במעלה 15 בגדי ולכן ישפיע על כל הגדיים שגם ככה משתגעים שדברים לא הולכים להם לפי התוכנית, והוא יחזור להילוך קידמי כשהוא יהיה במעלה 28 במזל קשת, אז גם הקשתים ירגישו אותו לקראת סוף הנסיגה. כשמרקורי בקשת יש לו נטייה להתפזר ולזרוק שטויות לכל עבר, אם חוסר טקט זה העקב אכילס של הקשתים אז כשמרקורי בנסיגה במזל שלהם הם צריכים להיזהר שבעתיים בכל מה שהם אומרים ולקחת בערבון מוגבל כל מה שנאמר להם.

אם נולדתם בין התאריכים האלה כנראה שלא תישארו אדישים לאירועים שיתרחשו בזמן הנסיגה, ויש סבירות גבוהה שתהיו יותר מודעים לשיבושים מאנשים אחרים:

20 לדצמבר - 6 לינואר

19 למרץ - 5 לאפריל

19 ביוני - 7 ביולי

21 לספטמבר - 8 באוקטובר

זכרו שב-13 לינואר 2017 מרקורי יכנס שוב למזל גדי והפעם התוכניות של כולם יצאו לפועל כמו שצריך ובלי הרבה עיכובים.

1,555 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page