top of page

מדגים לטלה - רגע לפני כניסת החגמזג האויר בחוץ לא מזכיר שהיום ערב פסח. לא זוכר כזה מזג אויר קריר כבר שנים. מוזר ומשונה.

הערב זה ערב פסח, חג האביב, החג הכי אהוב עלי. יש לי התרגשות כי אני יודע שהפסח הזה יהיה שונה והוא לא רק מסמל התחלות חדשות, אלה ניקיון פיסי ורוחני. זרקנו מלא קשקושים מהבית, החלפנו את מערכת הכלים סוף סוף אחרי שנים, ויש גם סכו״ם חדש. הבית לובש חג. וגם אנחנו.


אחרי שלושה חודשים שכוכב מרקורי היה במזל דגים וגרם לכל התאומים והבתולות לחיות בסרט בערבית של יום שישי בלי תרגום, הוא סוף סוף נכנס למזל טלה ב-17 לאפריל ואני חייב להגיד לכם שזה מרגיש כמו שחר של יום חדש. ממש ככה. המוח חוזר לעצמו, והתמונה מתבהרת. כל האי וודאות נעלמת. רואים אופק חדש, רואים התחלות חדשות! יש אור.


זה שמרקורי נכנס לטלה יותר משמעותי ומרגש מבחינתי מזה שערב חג היום. בסופו של דבר מה שמעניין אותנו זה איך הכוכבים משפיעים עלינו ומרקורי הוא הכוכב שלי :)


גם הירח משמעותי. מאחר והוא גרם השמים הכי קרוב אלינו - הוא משפיע מאוד.

ערב פסח נחוג תמיד בירח מלא. הירח נמצא במילואו באמצע כל חודש, כשהוא בדיוק מול השמש וכדור הארץ ביניהם. המולות הזאת תמיד גורמת לקונפליקט. תמיד! ולכן ערב פסח הוא ערב טעון רגשית. מחקרים מצאו קשר בין הירח המלא לבין התנהגות אלימה, תאונות ואסונות. בעצם מדובר פה בשיא שאחריה יש ירידה במתח.


המון עבודה כרוכה בהכנות ובעריכת החג הזה. המפגש המשפחתי בדרך כלל טעון, ואנשים רגישים שאינם יכולים להתמודד מול כל האנרגיה הזאת בוחרים לטוס לנופש לחו״ל ולהתרחק מהכל. יש מי שאין לו משפחה לחגוג איתה את ליל הסדר, יש שיעדיפו להיות לבד בשקט או להצטרף לחברים. מה שלא תבחרו לעשות זה עדיין חג טעון בהרבה אנרגיות.

כילד יש לי זיכרונות טובים מהחג הזה, אני זוכר אותו כמשהו מאוד חשוב.. היום ממרום גילי ומתוך הבנה וראייה אסטרולוגית אני מבין הרבה דברים שלא הבנתי כילד.. ויחד עם כל המורכבויות וההגבלות אני עדיין אוהב את החג. אגב, אצלנו כל הבית כשר לצליאק.. והחג הזה יהיה הפעם הראשונה שבעצם נוכל לאכול הכל ללא חשש מגלוטן! (לפני כחודש וחצי גילו לגדולה שלי בצבא שהיא צליאקית)


היום הירח יהיה במולות מדויקת לשמש בשעה 14:12 ואז יהיה בטל עד שיכנס למזל עקרב בשעה 15:40.

את ערב פסח נחגוג כשהירח יהיה אחרי המולות מה שיגרום לירידת מתח, אבל מאחר והירח יהיה במזל עקרב העצמתי, זה יגרום להרבה מאוד אנשים לערוך חשבון נפש ולגעת בפצעים ישנים שלא הגלידו.


בפסח הזה תינתן לנו ההזדמנות לחדור עמוק לתוך נפשנו ולהתמודד עם הדברים הכי לא נעימים שלנו בניסיון לנקות אותם. זו הזדמנות לחדש יחסים שנותקו, לאחות קרעים בתוך המשפחה, לקבל ולסלוח.

החג הזה יציף הרבה דברים - תהיו אמיצים להתמודד.


הערב הזה יהיה רגיש במיוחד לעקרבים, שוורים, אריות ודליים. ערב נעים לבני מזל בתולה, סרטן, גדי ודגים. ערב מאתגר לתאומים, ולטלאים, וערב ניטרלי למאזניים ולקשתים.


סיפור יציאת מצרים היה כזה ענק שהוא נחרט לתמיד בתודעה הקולקטיבית שלנו לדורי דורות!

תחשבו על זה שעברו אלפי שנים ואנחנו עדיין מציינים את האירוע הזה. זה אחד האירועים הכי דרמתיים וגדולים שעברו אבות אבותינו, וזה פשוט סיפור עצום בכל קנה מידה. זה כל כך גדול עד שזה נשמע הזוי ולא הגיוני. בכל מקרה גם אם אתם חושבים שזה לא התקיים במציאות, תזכרו איזה מסר מדהים יש פה - שיצאנו מעבדות לחירות.


פסח תמיד נחוג בתפר שבין המזלות דגים לטלה. סוף מרץ ותחילת אפריל.. המעבר ממזל דגים - שמסמל את העבדות, למזל טלה שמסמל את החירות. המעבר של מרקורי מדגים לטלה בדיוק לפני יומיים אף מדגיש את האנרגיה.


לא פשוט להיות עבדים למגבלות לפחדים ולכעסים שלנו (דגים), צריך להיות אמיצים, אגואיסטים ולוחמים (טלה) כדי לעמוד על שלנו ולהשתחרר מכל מה שכובל אותנו. החופש נמצא בנו. ורק אנחנו נחליט מתי נצא לחופשי. אל תפחדו, החיים קצרים, התעוררו מהתרדמת וקחו אחריות כי רק אתם אחראים לגורלכם!


מאחל לכם שהחג הזה יהיה עבורכם יריית הפתיחה להתחלות חדשות והשתחררות מהעבר.

חג אביב שמח לכולם.
466 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Komentarze


bottom of page